Ulthera Nedir?

Ulthera, ciltte istenilen ton değişikliklerinin sağlanması, işlemin uygulandığı bölgede tam arzu edilen doku düzenlemesinin sağlanabilmesi için bu işlemlerin yapılması sağlanır. Cilt, vücudun en hassas bölgesidir. Özellikle ulthera gibi çeşitli teknikler ile birlikte cildin uyarılarak sıkılaşma ve gerginlik sağlanması genç görünüm için oldukça önemlidir.  Bu teknolojik bir uygulamadır.

Özellikle cildin alt katmanlarındaki dokuların uyarılması ile birlikte kolajen artırılması ve böylelikle de sıkılaşma sağlanır. Yüz ve boyunda yoğun bir etkisi olan bu işlemler daha sıkı bir cilt için yapılır. Cilt altındaki dokuların uyarılması ile birlikte kalıcı bir gerginliğin oluşması sağlanır.

Genellikle birçok kişinin tercih ettiği bu yöntem kırışıklıklarda da gözle görülür bir azalma meydana getirir.  Çeşitli benzer teknolojiler bulunsa bile yine de en iyi yöntemin uygulanabilmesi için FDA onaylı belgelerin olduğu türlerinin seçilmesi gerekir.

Cildin sıkılığının yitirilmesi, sarkma ya da çeşitli kırışıklıkların olması sebebiyle bu uygulamaların yapılması gereklidir. Bu uygulamalar kaş, alın, yüz, ağız kenarı, yanak ve göz çevresi gibi çeşitli alanlarda uygulamalar yapılarak daha genç bir görünümün elde edilmesi sağlanır. Bu işlem ile birlikte cildin üstteki tabakalarına zarar verilmeden alt tabakalarında işlem yaparak daha sıkı bir cilt görünümü elde edilmesi mümkün hale gelir.

Özellikle cildin altındaki taşıyıcı bağ dokusunun sıkılaştırılabilmesi için önemli işlemler arasında yer alır. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma tedavilerinden biri olan ulthera genellikle yer çekiminin etkisi ile oluşan gevşemelerin ya da sarkmaların kısa süre içerisinde çözülmesi mümkündür.

Ulthera Nasıl Uygulanıyor?

Ameliyatsız yüz ve boyun germe tekniklerinden bir tanesi olan bu yöntemin nasıl uygulandığı da sıklıkla araştırılır. Ultrasonik bir başlık ya cildin ve cilt altındaki dokuların cihaz monitörünü görüntülenmesi sağlanır. Daha sonrasında tamamen uygulamalar yapılıyor. Daha sonrasında uygulama cilt altının 4 .5 ve 3 mm altına termal ısılara cildin olumlu faydalanması için uyarılması yapılır.

Cildin yüzeyinde herhangi bir işlem olmadığı için genel anlamda uygulamadan olumsuz etkilenmek mümkün değildir. Cilt altı dokular sadece ekrandan görülebilecek şekilde uygulamaya tabi tutulur. Cilde verilen enerjilerle birlikte kolajen de okullar kendini yenilemeye başlıyor ve cilt artık daha sıkı ve gergin bir hale gelir.

Güçlü bir sıkılaşma enerjisiyle birlikte zaman içinde ameliyata gerek kalmadan ve cerrahi işleme ihtiyaç duyulmadan yüz germe etkisi oluşturulur. İşlemde temel anlamda deri altındaki taşıyıcı bağ dokusunun onarılması sağlanır. Çeşitli uyarılma işlemleriyle birlikte ciltteki taşıyıcı dokular yeniden kolajen üreterek sıkılaşma etkisi meydana getirir. Ortalama olarak 30 dakika ile bir saat arasında değişen bir süre ile işlemlerin yapılması sağlanıyor ve tek seansta biter.

Cildini üst tabakalarına herhangi bir zarar verilmediği için herkes tarafından tercih edilen teknikler arasında yer alır. Bunun yanı sıra birçok farklı çeşidi de bulunsa yine de daha fazla etkinin görülmesi ve 2 farklı katmana birden müdahale etme özelliğiyle ulthera daha avantajlı olarak sunulur.

İşlem sonunda mükemmeldir sıkılaşma etkisi oluşturarak zamanla da doğal bir gergin yüz hattı elde etmek mümkün hale gelir. Uygulama sırasında genellikle uygulama bölgesine ilaç kullanılır . Daha sonrasında kişilerin acı hissetmesi azaltılır.  Özellikle hissettikleri acıyı tanımlayan kişiler anlık bir iğne batması olarak açıklarlar.

Ulthera Hangi bölgelere Yapılır?

Uygulama açısından birçok bölgede kesin tedavi yöntemi olan bu teknikte genel hatlarıyla bakılması gerekirse üst yüz, alt yüz dudak çevresi, gıdı, boyun, göz çevresi, rekolte gibi farklı bölgelere uygulanabilir. Bu işlemle birlikte kaşların daha yukarı kaldırılması göz kapağındaki düşüklerin çözülmesi, yanak ve çenedeki sarkmaların giderilmesi, çene altı ve boyundaki sarkmaların tedavi edilmesi, göz kapaklarındaki torbalanmalara, koldaki veya bacaklardaki sarkmalara, göğüs bölgesindeki sarkmalara tedavi olarak kullanılır.

Hastaların ihtiyacına göre yöntemdeki değişiklikler meydana gelir. Özellikle yüzündeki gergin görüntüyü seven kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemle birlikte yüz hatlarının daha gergin ve keskin olması sağlanırken diğer vücut bölgelerinde de gözle görülür bir gerginliğin ve gençliğin görünümü mümkündür.

Ultrason ile yapılan bir işlem olmasıyla birlikte kişileri daha genç gösteren ve kırışıklıklardan kurtaran bir çözüm yöntemidir. Bu uygulamalarda örneğin göğüslerde ya da göz ve çene bölgelerinde kırışık görüntülerin olması ve bunların da kişilerde yaşlılık canlandırıyor olması sebebiyle bu yöntem ile tedavi edilmesi sağlanır. Sarkmaların giderilmesi ve daha sıkı bir cilt haline getirilmesi de mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Saç Mezoterapisi

Uygulama, cildindeki gevşeklikten memnun olmayan kişiler için uygundur. Aynı zamanda sarkmış bir cilde sahip olan, düşük kaş yapısından şikayetçi, göz çevresi kırışıklıklarına sahip olan ve yaşlanma belirtilerini yüzünde hisseden kişiler için bu uygulama uygundur. Ayrıca cerrahi müdahale işlemlerine de gerek kalmadan kolaylıkla tercih edilebilir.

Uygulama Sırasında Ne Hissedeceğim?

Uygulama sırasında cildin direkt altına işlem yapılır. İşlemde, hastaların yüzlerindeki uygulama alanları uyuşturularak daha az acı hissetmeleri sağlanır. Bu işlemde genellikle hafif bir ağrı hissetmek mümkündür. Anlık iğne batmaları ve elektriklenme gibi etkiler de oluştuğu söylense de, bu etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Genel anestezi ile bu ağrı hissi tamamen ortadan kaldırılır. Genellikle bu ağrı ve acılar tüm hastalar tarafından tolere edilebilmektedir. Ayrıca uygulama esnasında cildin altında sıcaklık hissinin oluşması da mümkündür.

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?

Cilt altına yapılan Ulthera uygulamasının ardından kişilerin günlük yaşamlarına dönebilmeleri mümkündür. Özellikle dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum yoktur. Ciltte yanık, leke, morarma gibi herhangi yan etki oluşturmayacaktır.

Aynı zamanda kişiden kişiye değişiklik gösteren ve hafif kızarıklığın oluşması mümkün olsa da bu işlemden birkaç saat sonra normale döner. Uygulama ardından herhangi bir maske takmak ya da sargı bezi ile dolaşmak gerekmez. Bundan dolayı tercih edilebilecek yöntemler arasında yer alır. Günlük aktivitelere hızlı bir şekilde dönülebilir.

Uygulama sonrasında beklenecek olan süreçler arasında herhangi bir ağrılı sürecin olmaması sebebiyle rahatlığın da tam anlamıyla sağlanması mümkündür. Uygulama sonrasında ciltteki kırışıklıkların da belirli süre sonrasında da tam anlamıyla değişimlerin olması mümkündür.

Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemlerinden Farkı

Bu yöntemle birlikte cildin genç hale getirilmesi, kaşların kırışıklıkların düzeltilmesi gerek çeşitli işlemler yapılır. Kısa sürede yapılan işlemler sonunda istenilen görünüme kavuşulması da mümkün hale gelir. Özellikle birden fazla çeşidi olan bu yöntem ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri arasında da kendine gösterdiği görülebilir.

Sonuç olarak yapılacak işlemlerin yapısına göre de değişikliklerin olması ve buna göre işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmesi ve daha sonrasında da aynı şekilde her halde bir ağrı veya acı hissedilmeyi önemli noktalardandır. Bunun yanı sıra günümüze gelişmiş teknoloji kullanan sistemlerden bir tanesi olan ulthera cilt kalitesinin artarak cildin ulu süre geç kalmasını sağlar.

Ayrıca zamanda doku kayıplarını ya da çevresel faktörlerle birlikte ortaya çıkan sorunları gidermeye katkı sağlar. Bunun yanı sıra kurulmuş olan veya canlılığını yitiren lekeli ciltlerin de tedavisinde önemlidir. Ciltte meydana gelen  sorunlar ilerleyen yaşlarda her ne kadar normal olarak kabul edilse de gençlikte rahatsız edici bir durum olarak bilinir.

Dolayısıyla çeşitli yöntemlerle eski eksikliğinin geri kazanmamız gerekir. Ayrıca bu işlemlerle birlikte sarkmaların da önlenmesi mümkündür. Herhangi bir iğne kullanılmaz. Dolayısıyla iğneden korkan ya da cerrahi müdahaleleri sevmeyen kişiler için oldukça uygun bir teknikte. Ayrıca iğne kullanılmadığı için herhangi bir izde kalmaz. Bu yöntemle birlikte ufak bir kızarıklık kalır o da ameliyat sonrasında giderilir.  Kısa sürede etkili bir çözüm bulmak mümkündür.

Ulthera Güvenli Bir Yöntem midir?

Ameliyatsız yüz germe  olarak da kendini tanıtan ulthera diğer yöntemlere kıyasla daha avantajlı olan teknikler arasında yer alır. Vücuda herhangi bir iğne değmediği için ya da kesik atılmadığı için güvenli bir şekilde yapılacak işlemler arasında yer alır. Ayrıca direkt olarak yüzün altında yapıldığı için herhangi bir sorun oluşmadan uygulanabilen nadir yöntemler arasında yer alır.

Tıpta ultrasound enerjisinin kullanılması ve bunun da yöntemin ana noktalarından biri olması sebebiyle güvenlik açısından herhangi bir problem yaşanmaz. Aynı zamanda herhangi bir yan etkisinin olmadığı da ispatlandığı için güvenli bir şekilde kullanıma uygundur.

Onaylı bir cihaz olması sebebiyle (FDA) güvenlik önemlerinin alındığı bilinerek gönül rahatlığıyla bu yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Yine de tıbbi anlamda doktorunuzdan tüm bilgileri almalı ve rahatlamasını istemelisiniz. Bu yöntem estetik olarak da çeşitli dolgular da, botoks veya diğer medikal malzemelerin de eklemesiyle birlikte çeşitli şekilde kullanıma uygundur.

Dolayısıyla bu işlemi yaptırmadan önce doktorunuzla bir konuşma yapmalı ve herhangi bir sorun olup olmamasıyla ilgili bilgi almalısınız. Bu işlemin Amerikan gıda ve ilaç kontrol merkezi tarafından  onaylı olması sebebiyle de herhangi bir sorun oluşmadan uygulamaların yapılması mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Yüz Mezoterapisi

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seanstır?

Süresi kişisel farklılıklara göre değişiklik gösteren bir yöntemdir. Dolayısıyla işlem uygulanmadan önce doktorla süreç hakkında konuşmalı ve bilgi almalısınız. Detaylı bir şekilde bilgi aldıktan sonra uygulamanın yapılması mümkündür. Genellikle ciltteki tabakanın iyileştirilmesi için kullanılan bir tedavi olan ulthera, gıdı bölgesi bir gel boyun bölgesi, yanak bölgesi, sarkma olan kısımlar, göz kapağı ve kaş düşüklükleri için uygulanan ve oldukça etkili bir yöntemdir.

Genellikle 30 dakika ile bir saat arasında değişen sürelere sahip olsa da yaklaşık olarak 40 dakikalık bir süreçte de bitirilmesi mümkündür. İşlem kişinin yaşına, cinsiyetine ya da yapılacak işlem bölgesine göre değişiklik gösterir. Bunlar daha öncesinden doktorla planlanmalı ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Detaylı bilgi sahibi olunduktan sonra herhangi bir sorun meydana gelmeden yüzdeki gençleşmenin görülmesi de mümkündür.

Tedavinin sonuçlarını ne zaman görürüm?

Öncelikli olarak bütün estetik operasyonlarda etkinin görülebilmesi için belirli bir süre beklemek gerekir. Özellikle yapılan değişikliklerin tam olarak kendini göstermesi için yaklaşık olarak 45 ay ya da 6 aya varan bir süreç gereklidir. Bu yöntemle cildin kendini yenilemesi ve daha sağlıklı hale getirilmesinin yanı sıra gençleşmenin sağlanacağı için uygulama sonrasında etkilerin ufak ufak görünmeye başlaması mümkündür.

Fakat tam anlamıyla iyileşmesi ve daha iyi bir sonuç elde edilebilmesi için 6 ay gibi bir süreç boyunca beklemek gerekir. Tedavi etkilerini görmek ve ciltte değişiklik olduğunu hissetmek için ilk bir ay, üçüncü ay ve daha sonra takip eden 6 ay boyunca değişiklikleri izlemek de önemlidir. Bu anlamda kişilerin yaşı, cinsiyeti, kırışıklıkların derecesi gibi çeşitli noktaların göz önünde bulundurulması gerekir. Çünkü işlemi etkileyen temel noktalardan bir tanesi de kişiden kişiye değişen özelliklerdir.

Ulthera Etkisi Ne Kadar Sürer?

Estetik operasyonu yaptırmadan önce bunun ne kadar kalıcı olacağını düşünmek genellikle sık rastlanan bir durumdur. Ameliyatla birlikte biyolojik olarak yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmak ve güncel olmasının yanı sıra yeni teknolojik gelişmelerden faydalanan bir tedaviyi benimsemek oldukça önemlidir. Yapılacak olan işlemlerde herhangi bir riskin olmaması ya da bıçak altına girme ihtimalinin olmaması gibi avantajlı olması sebebiyle bu yöntemleri tercih edilmesi gerekir.

Bu yöntemle birlikte ciltte herhangi bir iz ya da deformasyonlar oluşmayacağı için eski ameliyat yöntemlerine göre daha avantajlı bir tekniktir. Gençleşmenin sağlanması ve kalıcılığın kişiden kişiye değişmesi de mümkündür. Fakat genel anlamda 2 yıl gibi uzun bir süre boyunca kalıcı olduğunu söylemek mümkündür.

İlk 2 ya da 3 ayda etkisini tamamıyla göstermiş olan ve 6 ayda% tamamen oturan bir yöntem olması sebebiyle kişiler tarafından beğenilmiş ve kişisel farklılıklar da göz önünde bulundurularak belirtilen süre içerisinde kendini göstermeyi başarmıştır.

Ulthera Uygulamasının Ömrü Ne kadardır? Ne kadar Kalıcıdır?

Tek seanslık bir tedavi olan ulthera yöntemi uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 2 yıl gibi uzun bir süre boyunca dayanıklı olarak kullanılabilecektir. İşlemi yaptıranlar tarafından neden hayat boyu süren bir işlem olmadığıyla ilgili birçok soru sorulur. Buna cevap olarak, cildin elastikiyeti zaman zaman değişiklik gösterir.

Dolayısıyla bu elastikiyetinin değişiminin önlenemediği için  bu yöntemlerle birlikte  yalnızca elastikiyet artırılır. Böylelikle cildin daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşması sağlanır. Özellikle yeni geliştirilmiş teknolojilerden bir tanesi olması sebebiyle herkes tarafından tercih edilir.

Ulthera Seans Fiyatları 2024

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen yüz gerdirme operasyonlarında fiyatlar da en çok merak edilen konular arasında yer alır. Bu anlamda seçilecek olan merkez ve cerrahla birlikte değişikliklerin olması da mümkündür.

Başarılı benim etkili bir sonuç alabilmek için iyi bir merkez seçmek ve bunun yanı sıra hekimin yaptığı işlemleri görmek önemlidir. Dikkati bir şekilde yapılan işlemlerin ardından olumsuz sonuç alma ihtimali de düşüktür. Fiyatlar da seçilecek kuruma, yüzdeki uygulanacak bölgeyi genişliğine göre değişiklik gösterir. Ulthera seans fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ulthera ne işe yarar?

Bu uygulama ile birlikte ciltteki sarkmaların, kırışıklıkların tam olarak giderilmesi mümkündür. Özellikle yaşlanma belirtileri olarak nitelendirilen ve rahatsız edici olan görünümden kurtulmak için tercih edilebilecek olan teknikler arasında yer alır. Cilt altı dokularında ultrasonla görülebilecek değişikliklerin yapılması ve böylelikle cildin kendini yenileyerek kolajen oluşumunun artırılması mümkün hale getirilir.

İlginizi Çekebilir  Vücut Mezoterapisi

Dokular yenilenerek daha parlak ve gergin bir görünüm oluşması sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisinin ardından ameliyatsız bir şekilde yüzdeki gerginlik hissinin oluşturulması mümkün hale gelir. Böylelikle kişilerin yaşlanma belirtilerinden kurtulmalarına katkı sağlanır.

Ulthera kimlere uygulanmaz?

Bu yöntem, ciddi anlamda alerjik sorunlar yaşayan kişilerde uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Bunun dışında tıbbi ilaç içermeyen ve herhangi bir kesi olmayan işlemler arasında yer aldığı için uygulanabilir.

Ulthera acıtır mı?

Kesi oluşturulmadan uygulanan yöntemler arasında yer alan Ulthera, hastaların ağrı ya da acı hissetmelerine neden olan bir yöntem değildir. Dolayısıyla uygulama sırasında yalnızca anlık iğne batası gibi bir hissin oluşması mümkündür.

Ulthera ve HIFU aynı şey mi?

HIFU ile Ulthera aynı anlama gelen işlemdir. Bu işlemde yüksek ses dalgaları cilt altına uygulanarak gerginliğin oluşması sağlanır. Özellikle uygulanan yöntemle birlikte cilt toparlanarak sıkılaşır. Ciltte gençleşmesini sağlar. Ayrıca farklı derinliklere uygulanıyor olması sebebiyle de avantajlıdır. Cildin farklı tabakalarına uygulanarak ciltte derin bir gençleşmeye destek olur.

Ulthera ne zaman etkisini gösterir?

Uygulama sonrasında etkiler hemen görülmeye başlanır. Bu anlamda tam olarak yüze yerleşmesi için en az 6 ay beklemek gerekir. Bundan dolayı ilk 1 ay, 3 ay ve 6 aylık sürelerde yüze tam anlamıyla yerleşmesi mümkün hale gelir. 90 günlük süre sonrasında etkisi maksimum seviyede görülür.

Ulthera Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Bu yöntem, cildin üst yüzeyinde uygulanmaz. Cilt altına uygulanan bu yöntem diğer estetik müdahalelerin yanı sıra yaz aylarında da güvenli bir şekilde uygulanabilir. Özellikle diğer yöntemlere göre daha az  riskli olan bir operasyon olmasından dolayı yaz aylarında da uygulanması mümkündür.

Ulthera cilt sıkılaştırmadaki etki mekanizması tam olarak nedir?

Ultrason dalgalarının cilt içine derinlemesine etki etmesi ile birlikte ulthera yöntemi sıkılaşmayı, kolajen artırılmasını, düşük kaş gibi sorunların çözülmesini sağlar. Ayrıca göz ve göz kapakları problemleri, yanaklardaki kırışıklıkların giderilmesi gibi çeşitli işlemlerin direkt olarak cilt altı tabakasına uygulanması işlemleri arasında yer alır. Bu yöntemlerle birlikte artan kolajen oranı ile birlikte ciltte de canlanmalar meydana gelir.

Tedavinin ardından sosyal hayatıma, işime dönmem ne kadar sürecek?

Tedavi ardından sosyal hayata ve günlük yaşama dönmek için beklemek gerekmez. Bu işlem kesi atılan ya da güneşle birlikte sorun oluşturan bir işlem olmadığından dolayı uygulama sonrasında çalışmalara devam edilebilir. Ulthera direkt olarak cilt altına uygulanan yöntemlerden olduğu için dış etkenlerden etkilenme ihtimali de düşüktür.

İşlemin sonucu ortaya çıktığında yüzümde nasıl bir fark göreceğim?

İşlem sonucunda yüzdeki değişimler en az 6 ay sonra ortaya çıkar. Özellikle 6 ay sonunda sarkmalar var ise bu sarkmaların giderilmesi veya kırışıklıkların ortadan kaldırılması gibi çeşitli desteklerin sağlanmasında etkilidir. Bu işlem sonrasında yüzdeki kolajen miktarının artması ile birlikte daha sıkı ve yukarı doğru toparlanan bir cilde sahip olunur.

Tedavinin olumlu etkisi ne kadar devam edecek?

Tedavinin olumlu etkileri kişiden kişiye farklılık gösteren bir süreyle değişiklik gösterir. Genel olarak 1.5- 2 yıl süreyle kalıcılığını devam ettirmesinin mümkün olduğu da belirtilir. Özellikle yer çekimi etkisiyle kişisel farklılıklara göre sarkmaların tekrar oluşması mümkün olduğundan dolayı sürede değişikliklerin meydana gelmesi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Uygulamasında Anestezi Gerekir mi?

Uygulama esnasında hastaların rahatsızlık yaşamaması için uygulama bölgelerine anestezi uygulaması yapılabilir. Uygulama sonrasında hastaların anlık iğne batması şeklinde hissettiği ulthera yöntemi, diğer estetik yöntemlerine göre daha avantajlıdır.

Uygulaması Sonrasında Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Sonuçların gözlemlenebilmesi için en az 1 ay ve en fazla 6 gibi sürelere ihtiyaç duyulur. Bu süre boyunca etkileri günlük olarak görmek de mümkündür.

Ulthera Uygulaması Sonrasında Ciltte Leke – Yanık Oluşur mu?

Bu uygulama ile birlikte ciltte herhangi bir leke ya da yanık meydana gelmez. Çünkü bu yöntem dışardan uygulanmaz. Cilt altına uygulanmasından dolayı herhangi bir yanık görünümü oluşmaz. Yalnızca işlem sonrasında kızarıklık oluşumu meydana gelir. Bu kızarıklık da kısa sürede geçer.

Ulthera Uygulaması Sonrası Kişinin Güneş Işınlarına Çıkması Sakıncalı mı?

Güneş ışınları ya da diğer sorunların ulthera yönteminde herhangi bir sorun meydana getirmesi mümkün değildir. Bu anlamda yapılacak olan işlemler sonrasında günlük yaşama hızlı şekilde de dönmek mümkün hale gelir.