Cilt Bakımı, cildin ihtiyaçlarına uygun ürünleri düzenli olarak kullanarak elde edilen sonuçlar bütünüdür diyebiliriz. Herkes farklı cilt yapılarına sahiptir.

Cilt yapısını tanıyıp eksikleri gidermek adına bakım yapmak oldukça önemlidir. Böylece daha sağlıklı görünen, aydınlık ciltlere sahip olunabilir.

Aşamaları

Cildin temizlenmesi (Jel, Süt vs.) …

  • tonikleme,
  • hücre yenilenmesi için peeling,
  • ciltteki gözeneklerin açılması için buhar uygulaması,
  • siyah nokta temizliği, cilt tipine göre maske uygulaması,
  • göz çevresi ve yüz serumu uygulaması yapılır.

Cilt Bakımı Çeşitleri

Medikal cilt bakımı

profesyonel ekipmanların kullanıldığı, cilt bakımı işlemine yönelik serumların sürüldüğü hedefe yönelik bir cilt bakımıdır/
Medikal cilt bakımlarında siyah nokta temizleme, cilt canlandırma, cilt gençleştirme, yağlı veya kuru cilde yönelik işlemler yapılıyor.

Hydrafacial

Bir tür yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olan hydrafacial; cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlemdir.

Vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için hydrafacial tamamen ağrısız ve acısızdır.

Geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Hydrafacial yöntemi sayesinde tek bir seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir.

Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu vortex başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tüm ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırır.

Cilt yüzeyinde yer alan ince çizik ve kırışıklıklar, var olan renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edilebilir.

Antioksidan, hyaluronik asit ve protein içerikli peptit solüsyonları cilt altına uygulanarak, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını, genç, canlı ve yumuşak görünmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir  İğneli Lipoliz

Tüm işlemlerin tek seansta kombine edildiği hydrafacial yöntemi sayesinde pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır.

Kimyasal peeling

Cilt sorunlarını gidermek, cildi iyileştirmek, cildi temizlemek ve onarmak için doğal ve kimyasal olan pek çok işlem bulunur.

Peeling işlemi ise cilt için sıklıkla uygulanan işlemlerden biridir. Peeling uygulamasının çok farklı yolları bulunur.

Doğal maddelerin kullanılabileceği gibi kimyasal olan çeşitli maddelerin kullanımı ile de gerçekleşebilir.

Peeling işlemi ciltteki ölmüş olan hücrelerin ciltten uzaklaşmasını sağlamak ve canlı, parlak ve pürüzsüz görünüme ulaşabilmektedir.

2 ila 6 seans uygulanabilir.

Cilt Bakımı Fiyatları 2024

Cilt bakımı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.