Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Soğuk Lipoliz

  Soğuk Lipoliz

  Yağ dondurma sistemi olan ve bölgesel zayıflama konusunda etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayan soğuk lipoliz uygulamaları FDA onaylı cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. Cerrahi bir operasyon olmadan kişi hızlı ve etkili bir şekilde şikayetçi olduğu bölgesel yap problemlerinden kolaylıkla bu tedavi yöntemiyle kurtulmaktadır. Kişiler istedikleri vücut ölçülerine operasyon geçirmeden bu yöntemle kavuşabilirler.

  Soğuk Lipoliz Nedir?

  İlaçsız ve ağrısız bir şekilde gerçekleşen, bölgesel zayıflama için fazla yağlardan kurtulmaya yardımcı cerrahi olmayan uygulamalardır. Soğuk lipoliz uygulamaları çevre dokulara zarar vermeden sadece müdahale edilmesi gereken yağlara işlem yapılmasına olanak sağlar. Deforme edilen yağ dokuları doğal yollarla dışarı atılır. Kilo fazlası olan kişilerde ve ne kadar spor ya da diyet serüvenleri olsa da zayıflaması gerçekleşmeyen kişilerde etkileri kalıcı olmaktadır.

  Uygulama sonrasında ne kadar kilo alınmazsa etkileri o kadar iyi olması söz konusudur. Bel, basen, karın, kalça ve bacak kısımlarında daha çok işlem yapılması uygun görülürken aynı zamanda sırt, kollar, vücut yanları ve doğum sonrası gitmeyen kilolarda etkili sonuçlar vardır. Kadın ya da erkek herkese güvenli bir şekilde bölgesel incelme uygulamaları yapılabilir.

  Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

  Cilt altındaki yağ dokularına yapılması gereken müdahale için öncelikle yağ dokularının çevresinde bir soğutma işlemi yapılmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamaları şok etki yaratarak yağların parçalanmasına sebep olur yani önce ısıtarak ardından soğutma işlemi uygulanır. Uygulama yapılmadan önce mutlaka uzman kişinin onay vermesi ve işlemlere uygunluğun belirlenmesi gereklidir.

  Kalp pili, emzirme ve gebelik döneminde olanlar, soğuk alerjisi, mide fıtığı gibi rahatsızlıklar ve süreçlerden geçen kişilere uygulama yapılması önerilmemektedir. Uygulama öncesinde diyet ve spor alışkanlıklarına devam edilmeli ve sonrasında da aynı şekilde kalıcılığı korumak adına sağlıklı yaşam koşulları sağlanmalıdır.

  Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

  İşlemlerin yapılması gereken seansları hastanın durumu ve uzman kişinin kararı belirlemektedir. Genel olarak yapılan kontroller doğrultusunda yapılan uygulamalar arasında ikinci seansın yapılması için 8 haftaya kadar bir ara verilmesi en sağlıklı olan seans aralığıdır. Genelde soğuk lipoliz uygulamaları 4-8 seans arası tam etkilerini göstermekte olup ilk seans sonrasında etkilerini görmeye başlarlar. Seans süreleri hakkında bilgi alırken soğuk lipoliz fiyatları hakkında da bilgi almak gereklidir ki seanslara göre değişiklik göstermektedir.

  Bir Seans Kaç Dakika Sürer?

  Genel anlamda uygulamaların etkileri ilk seanstan 15 gün sonra kendini göstermeye başlar. Soğuk lipoliz uygulamaları kişilere 1 saat süren seanslarla yapılır. Uygulama yapılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak bu süre değişiklik gösterse de yarım saat ile bir saat arasıdır.

  Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

  Hastanın bölgesel incelme konusunda yaşadığı sorunları tamamen ortadan kaldıran bölgesel zayıflama tekniği ilk seanstan 15 gün sonra etkilerini göstermeye başlar. Kişi bu süre sonunda diğer seansa kadar kendinde yaşanan incelmeyi gözle görür hale gelir.

   


  Dondurulan yağlar dolaşım ile vücuttan atıldığı için uygulama sonrası beslenme çok önemlidir. Su tüketimine özellikle dikkat edilmeli ve bolca su tüketilmelidir.

  Soğuk Lipolizin Yan Etkisi Var mıdır?

  Tedaviyi yaptıran kişiler sonrasında herhangi bir bakım gerektirmediği ve hızlı bir şekilde işlemlerin yapıldığı bildiği için yaygın bir şekilde bu zayıflama yöntemi kullanılmaktadır. Elbette ki kişi uygulama sonrasında geçici olan bazı rahatsızlıklar yaşayabilir. Bu rahatsızlık işlem yapılan bölgedeki uyuşukluktur ve zaman içerisinde geçecektir. Başka herhangi bir yan etkisi olmadığı için herkese güvenle uygulama yapılabilir.

  Soğuk Lipolizin İşlem Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Bölgesel zayıflama için uygulanan bu tedavi yönteminde genel olarak kişiye uygulama sonrasında kalıcılık sağlamak adına çok iş düşmektedir. Öncelikle formu koruyabilmek ve tekrar eski hale geri gelmemek için sporla süreç desteklenmelidir. Spor, sağlıklı ve düzenli beslenmeyle devam edilirse sağlık açısından bir sorun olmadan uygulamanın etki ve kalıcılık süresi korunmuş olur.

  Soğuk Lipoliz Jel Kullananlar

  Lipoliz jel genel olarak bitkisel kökenli bir şekilde üretilmiş ve bölgesel yağların parçalanarak dışarı atılmasına yardımcı bir takviyedir. Diyet ve spor yaparak yağlarından kurtulmayan kişilerin jel sayesinde kolay bir şekilde vücutlarında görülen incelemeler faydalı olduğunu kanıtlamaktadır. Ayrıca tamamen bitkisel bir şekilde üretilmesinden dolayı herhangi bir zararı söz konusu olmadan yağlı olan bölgeye yapılan müdahale sonrası incelmeler kolaylıkla görülmektedir. Lipoliz jel soğuk lipoliz fiyatları ile kıyaslandığında daha uygun maliyetlerle kişilerin yağ sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

  Soğuk Lipoliz Zararları

  Erkeklerde ya da bayanlarda cinsiyet fark etmeden güvenle yağ parçalama teknolojisi için kullanılan bir tedavi yöntemi olan bölgesel incelme sonrasında kişiler istedikleri fit bedene kavuşmaktadırlar. Bu süreç içerisinde meydana gelen bazı yan etkiler mevcuttur ve bu konuda hastalar uzman hekim tarafından bilgilendirilmelidir.

  Kişilerin işlemler yapılırken mutlaka cihazların FDA onaylı olmasına özen göstermesi gereklidir. FDA onaylı cihazlar ve uzman bir kişi tarafından yapılan bölgesel incelme uygulamalarında bir zarar söz konusu değildir. Cihazların FDA onaylı ve uygulama yapacak olan kişinin deneyimi soğuk lipoliz fiyatları üzerinde de etkili olacaktır.

  Soğuk Lipoliz Fiyatları 2022

  Estetik işlemlerin hepsinde olduğu gibi bölgesel incelme uygulamalarında da kişiye özel tedavi planı uygulanır. Bu özel tedavi planları soğuk lipoliz fiyatları üzerinde de etkilidir. Bu etkiler hastanın yansıtılmaktadır. Soğuk lipoliz fiyatları üzerinde meydana gelen etkileri öğrenmek için mutlaka ön muayene olunarak tedavi süreci hakkında bilgi almak aynı zamanda sürecin seyrini öğrenmek önem taşır.

  Soğuk lipoliz İle İlgili Sorulan Sorular

  SOĞUK LİPOLİZ KAÇ SEANS SÜRER?

  Soğuk lipoliz tek seanslık bir uygulamadır. Çok nadir kişilerde ikinci bir seans gerekebilir.

  NE KADAR İNCELME BEKLENİR?

  Ortalama 2 – 11 cm arası incelme beklenir. Bu süreçte su tüketimi çok önemlidir.

  NE ZAMAN SONUÇ ALINIR?

  Göz ile görülür sonuçlar 3. haftadan sonra başlar. Dondurularak yok edilen yağların 3.aya kadar yok olması hedeflenir.

  0 212 296 50 50 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.