DR. SALİHA SÖNMEZATEŞ KİMDİR ?

1971 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1987 yılında başladığı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1994 yılında bitirdi. Mecburi hizmetini Kastamonu /İhsangazi ilçesinde tamamladıktan sonra görevine İstanbul’da devam etti. Marmara Üniversitesi Tıp Fak Anesteziyoloji ve Reanimasyon ABD’da ihtisas yaptığı sırada istifa ederek T.C. Sağlık Bakanlığı’nın açmış olduğu programı tamamlayarak medikal estetik hekimi olarak özel sektörde hizmet vermeye başladı.

Sektörün önemli isimleri olan Dr.Jack le Coz, Dr.Luc Dewandre gibi hekimlerden mezoterapi eğitimi, Dr Viebahn ve Dr. Balkanyi’den Ozon terapi eğitimi alarak Marmara Üniversitesi’nde Kozmetoloji programını tamamlamıştır. Bunların yanı sıra yurtiçi ve yurtdışındaki pek çok kongre ve eğitim programlarına katılarak bilgi ve becerilerini geliştirmiş, geliştirmeye de devam etmektedir.

2005 yılında kurulan Antiaging derneğinin ilk üyelerinden olup, halen MESTDER’de (medikal estetik hekimleri derneği) denetleme kurulu üyesi olarak aktif rol oynamaktadır. Aynı zamanda MEZODER (mezoterapi derneği) kurucu üyelerindendir.

T.C Sağlık Bakanlığı’nın Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezinde düzenlemiş olduğu Mezoterapi ve Ozon Uygulama programlarına katılmıştır.

Halen üyesi olduğu dernekler bünyesinde verilen eğitim programlarında eğitimci olarak hizmet vermekle beraber, mesleki gelişim adına olabildiğince dünya gündemini takip etmektedir.

2003 yılında başlayan medikal estetik hekimlik hizmetine Nişantaşı’ndaki kliniğinde devam etmektedir.