Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Yüz Mezoterapisi

  YÜZ MEZOTERAPİSİ NEDIR?

  Yüz mezoterapisinde cildinizin ihtiyacı olan ilaçlar doktorunuz tarafından belirlenir ve cildin içine ve altına direk olarak enjekte edilir. Enjekte edilen ilaçlar çok az miktarda olduğu için yan etki olasılığı yok denecek kadar azdır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına oldukça etkili olan bir yöntemdir.

  YÜZ MEZOTERAPİSİ NASIL UYGULANIR?

  Yüz mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

  Soğuk lipoliz İle İlgili Sorulan Sorular

  YÜZ MEZOTERAPİSİ KAÇ SEANS SÜRER?

  Ortalama 1-4 hafta aralıklarla 4-8 seans uygulanır.

  YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

  Uygulamadan sonra herhangi bir yan etki görülmez. Fakat enjeksiyon işleminden dolayı nadiren de olsa uygulanan bölgede morluk,kabarıklık veya kızarıklık oluşabilir. Bu durum geçici olup, endişe edilmesi gereken bir durum değildir. Ortalama 3 gün içinde normale döner.

  YÜZ MEZOTERAPİSİ ACILI MIDIR?

  Mezoterapi ilacının yüzünüze uygulanması yanma hissi verir. Ancak uygulama öncesi lokal anestezi uygulanacağı için hasta herhangi bir acı hissetmez.

  0 212 296 50 50 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.