Akne ve Akne İzleri

Yağ bezi kanallarının tıkanması sonucu oluşan bir cilt sorunudur. En sık ergenlik cağında görülmekle beraber her yaşta görülebilir. Yüz bölgesinde sık görülmekle beraber vücudun her bölgesinde gözlenebilir.

Sebebleri

genetik yatkınlık,hormonal dengesizlik,kullanılan bazı ilaçlar ,stres,aşırı yağlı cilt,cildin iyi ve doğru temizlenmemesi,içsel ve dışsal diğer nedenler.

Akne Tedavisi

cildin iyi ve doğru temizlenmesi, profosyonel cilt bakımı, lokal tedaviler ,sistemik tedaviler,kimyasal peeling,morpheus8.

Leke

Leke tedavisinde cildi onaran yöntemler lekelerde iyileşme yaratabilir çünkü lekeli bölgeler çoğunlukla zarar görmüş hücrelere sahip olmuş alanlardır. Leke tedavisinde en önemli unsur leke oluşumunu önlenmesi için gerekli önlemleri almaktır.

Tedavi esnasında da cilt UV den korunmak için mutlaka güneş koruyucular kullanılmalıdır. Tedavide leke acıcı kremler kimyasal peeling enzim peeling ışık tedavileri mezoterapi ve prp kullanılmaktadır.

Leke önemli bir sorundur ve çoğunlukla tek bir yöntemle iyileşmesi güçtür. Bu yüzden tedaviyi coğunluka birkaç uygulamanın bir arada kullanılmasını gerektirir.leke tedavilerinde son bahar ve kıs ayları tercih edilmelidir. Seans sayıları lekenin özelliklerine bağlı olarak değişmektedir.

Seans aralıkları uygulamadan uygulamaya ciltten cilde değişiklik gösterecektir ancak 15 gün ile 1 ay arasında yapılan uygulamalar olduğu gibi tek seanslık uygulamalar da mevcuttur.hangi tedavinin yapılacağına muayene sonrası karar verilmelidir.

Kırmızı yüz (Rosecea)

genetik olarak yatkınlık fazla güneş ışığına maruziyet aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda bulunmak sürekli alkol ve yabancı madde kullanımı gibi sebeplerle ortaya çıkabilmektedir.

Tedavisinde kremler ile beraber lazer tedavisi uygulanmaktadır.bazen cildin yapısına bağlı olarak lazer tedavisi öncesinde mezoterapi uygulaması gerekebilir. Cilt sorununun yapısına göre lazer terapisi 3-5 seans sürebilir.seans aralıkları 1 aydır. Bu tip lazerlerde ağrı hissi yoktur.

Cilt yüzeyinde yara yanık yada kabuklanma görülmemektedir. Tedavi için kış ayları seçilmelidir. Tedaviden sonra genişlemiş kılcal damarlar normale döner lazer sayesinde kolojen üretimi arttığı için cilt daha sağlıklı ve sıkı görüntü alır.

İlginizi Çekebilir  İğneli Lipoliz