Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Yanak Dolgusu İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu

  Tıbbi açıdan hem estetik hem de tedavi yöntemi olarak kullanılan yanak dolgusu neredeyse herkes tarafından yaptırılan bir dolgu işlemidir. Her geçen gün popülerliği ve kullanımı artmaya devam eden yanak dolgusu erkekler için de kadınlar için de uygun kullanımı ve uygun işlevi olan bir tasarımdır.

  Yüz estetiğinde en çok başvuru yapılan alanlardan birisi olan yanaklar için yapılan bu uygulama sonrasında yanaklardaki fazlalıklar alınıyor ve yanakların elmacık kemiğiyle birlikte daha keskin bir hat haline gelmesi sağlanıyor. Bu nedenle yüzündeki hatları ve hat çizgilerini daha da ön plana çıkarmak isteyenler için yanaklara doldu işlemi kısa sürede yapılabilir.

  Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yüzde bulunan her bölgenin farklı bir dokusu ve farklı bir tipi vardır. Özellikle de yanak bölgesi en hassas olan ve en yumuşak dokuya sahip olan bölgelerden birisidir. Erkekler için de kadınlar için de aynı olan bu durum birçok kez sorunlara yol açabilir.  Özellikle de elmacık kemikleri ön planda olan ve yanak kısımları çukurlaşmış ve içine çökmüş olan herkes bu durumdan şikâyetçi oluyor.

  Yanakların çukur ve çökmüş bölgelerini doldurmak için bu alanlar belirlenir ve dolgu maddesi enjekte edilerek şişirilir. Ancak bu doldurma işlemi abartılacak kadar yanakları şişirme ya da kilo aldırma yöntemi değildir.

  Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

  18 yaşını dolduran ve yanaklarında çukurluk ve çökme meydana gelen tüm erkeklerde ve kadınlar yanak dolgusu işlemi uygulanabilir. Uygulanması için herhangi bir başka duruma ihtiyaç duyulmayan bu işlem sayesinde yanaklarda bulunan yağ dokuları da yönlendirilmiş oluyor. Alanında uzman olan Doktor Saliha ve sihirli parmaklarına güvenerek sizler de çukurlaşmış ve çökmüş olan tüm yanak bölgesini dolgusu fiyatları kapsamında da doldurabilirsiniz.

  Yanak Dolgusu İşlemi Öncesi

  Yanak bölgelerinizde oluşan çukurlar genetik olabilir, doğuştan olabilir. Ya da sonradan başınıza gele herhangi bir durumdan ötürü yanağınızın birinde ya da çift taraflı olarak çökmeler, yanmalar ya da delinmeler meydan gelebilir. Bu gibi durumlarda endişe etmenize gerek yok. Sizler bu işlemi bir gün içerisinde yaptırabilirsiniz. İşlem öncesinde yanak bölgesine sıcak ve soğuk bir uygulama yapmamanız ve bölgenin sağlıklı ve dinlenmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor.

  Yanak Dolgusu İşlemi Sonrası

  Dolgu işlemi sonrasında da dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. Bu alana hiçbir madde sürülmemeli ve sık sık ellenmemelidir. Doktor kontrolü aksatılmamalı ve mutlaka Doktor Saliha’nın talimatlarına titizlikle uyulmalıdır. Dolgu fiyatları oldukça makul fiyatlar olduğu için işlem sonrasında verdiğiniz paranın da değer olduğunu ve ne kadar güzel yanaklara sahip olduğunuzu da görmüş olacaksınız.

  Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

  İki yanak bir arada düşünüldüğünde yanak dolgusu toplamda 30 ile 40 dakikalık bir sürede tamamlanır. Bu süre içerisinde çizimler ve fotoğraflandırmalar da dâhildir. Doktorunuz öncelikle size tüm bilgileri aktarır, yanak bölgesini çizer ve fotoğraflar sonrasında ise dolgu fiyatları hakkında bilgi verip işleme başlar.

  Yanak Dolgusu Kaç Kez Tekrarlanabilir?

  Yanaklardaki çukurları kapatmak için uygulanan yanak dolgusu işleminin yapılma süresi ve aralıkları sınırsızdır. 6 ayda bir kontrole gelebilir ve eğer yenilenme isteği ve ihtiyacı duyarsanız hemen yaptırabilirsiniz.

  Siz en baştan hangi fiyata anlaştıysanız onu ödersiniz ve yenilenme için herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. İşlemlerinizi kaç kez yapılacağına dair kesin bir bilgi yoktur. Bu durum kişiden kişiye değişeceği için kesinlikle net bir sayı söylenemez. Ömür boyu ihtiyaç duyduğunuz her an bu işlemi yaptırabilirsiniz.

  Yanak Dolgusu İşleminin Yan Etkileri Var Mıdır?

  Diğer tüm estetik dolgu işlemlerinde olduğu gibi bu dolgu işleminde de herhangi bir zarar, dezavantaj ya da yan etki bulunmaz. İşlem sonrasında yanak bölgesinde hafif kızarıklıklar, kaşıntı ve hafif seyirli ağrılar meydana gelebilir. Bunun en doğal sebebi ise yanağa uygulanan iğneler ve lokal anestezinin etkisini yitirmesidir.

  Bu nedenle hafif yapılı ağrı ve kaşıntıların oluşması oldukça normaldir. Aynı zamanda kaşıntının oluşması demek bu bölgede dolgu maddesinin yerleştiğinin, tutunduğunun ve iyileşmeye başladığının da göstergesidir. Yanak dolgusu yapıldığı andan itibaren etkisini göstermeye ve yanaklarınızın güzelliğini ortaya çıkarmaya başlar. Bu nedenle en çok tercih edilen dolgu işlemleri arasında yer alır. Kullanılan maddelere ve yapılan işlemin seyrine göre fiyatlarda değişkenlik olacaktır.

  Yanak Dolgusu Fiyatları 2021

  Herkes tarafından en çok merak edilen durumlardan biri olan yanak dolgusu fiyatları 2021 gerek kullanım açısından gerekse uzun kalıcılığı açısından oldukça kayda değer fiyatlardır. Yanaklarının zayıf ve güçsüz görüntüsünden kurtulmak isteyen, çukurları ve çökmeleri bir an önce doldurmak isteyenler için bu dolgu işlemi mutlaka yapılması gereken bir işlemdir.

  Yanakların bu bölgelerine enjekte edilen yağ dokusu, hyalüronik asit ve vitaminler gibi eş değere sahip maddelerin dolgu maddesinde olduğu bilinir. Bu bilgiye göre yanak dolgusu fiyatları 2021 da sabit kalmadan değişebilir.