Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Nazolabial Dolgu İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Nazolabial Dolgu

  Nazolabial Dolgu

  Nazolabial dolgu uygulaması burun ile ağız bölgesinde uygulanan estetik işlemidir. Alanında uzman Doktor Saliha tarafından da uygulanmakta olan bu dolgudaki amaç, burun kanatları ve ağız kenarlarında yerleşen çizgilerin ortadan kaldırılmasıdır.

  Oldukça basit ve pratik bir şekilde uygulanmakta olan nazolabial dolgu yaşlılık belirtilerini, gülme kırışıklıklarını, yüzdeki öfkeli ve mutsuz olarak ortaya çıkan üzgün ifadeleri de ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda yapılan tüm dolgu işlemlerinden 18 yaşını dolduran tüm bay ve bayanlar kolaylıkla faydalanabilirler.

  Genetik faktörlerden ötürü, çevresel faktörlerden ötürü ya da sonradan bu bölgede meydana gelen yaşlanma ve benzeri durumlardan ötürü çizgiler ve kırışıklıklar giderek artabilir. Sizi rahatsı edecek boyuta ulaştıklarında ise artık rahatlıkla bu dolgu işlemini yaptırabilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu Yapılışı

  Estetik açıdan oldukça önemli olan ve yapıldığı takdirde herkesi son derece memnun bırakan dolgu estetiği, erken yaşta yapılması daha uygun olan bir dolgu işlemidir. Elbette 18 yaşını doldurmuş olan her bayan ve baylar bu dolgu işlemini yaptırabilirler. Yaş ilerledikçe kırışıklık, öfke ve üzüntü çizgileri ve deride sarkmalar daha fazla meydana geleceği için dolgu işlemi de daha uzun sürebilir.

  Bu nedenle nazolabial dolgu yaptırmayı düşünenler mutlaka 18 yaşını doldurduktan sonra ilk belirtileri gördüğü anda buna karar vermelidir. Yüzde meydana gelen sarkmalar, burun kenarlarından ağız kenarlarına kadar inen sarkmaların, kırışıklıkların ve özellikle de derin çizgilerin yok edilmesi için oldukça uygun bir dolgu işlemidir.

  Nazolabial Dolgu Öncesi

  Dolgu öncesinde de dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Dolgu yapılacak olan alanın temiz olmasına, sağlıklı olmasına, tahriş olmuş, kızarık ya da yaralı olmamasına dikkat edilmelidir. Bölgeye işlem öncesinde soğuk ya da sıcak uygulamalar yapılmamalı ve bölgenin iyice dinlendirilmiş olduğundan emin olunmalıdır.

  Bu işlem uzman Doktor Saliha tarafından, Sağlık Bakanlığınca onay almış dolgu maddesi kullanılarak hayata geçiriliyor. Nazolabial dolgu fiyatları ise yüzde yapılacak olan alana ve kullanılacak olan dolgu maddesine göre değişiklik gösterebilir. Tamamen doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayan bu işlem sonrasında iyileşme süreci de oldukça kısadır.

  Nazolabial Dolgu Sonrası

  Sağlıklı, dinç ve genç görünen bir yüz hattına sahip olmak için nazolabial dolgu en uygun dolgu işlemleri arasında yer alıyor. Kolaylıkla yapılmakta olan dolgu işlemi sayesinde sizler de daha sağlıklı, doğal, genç ve çizgisiz görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle de burun kenarlarınızdaki ve ağız kenarlarınızdaki yaşlılık çizgiler, öfke, üzüntü ve gülme çizgileri ortadan kayboluyor ve artık gülüşlerinizi çok daha sağlıklı şekilde karşı tarafa aktarabiliyorsunuz.

  Yapılan Nazolabial dolgu fiyatları ise yapılan kişileri hiçbir şekilde rahatsız etmiyor. Dolgu sonrasında iyileşme süreci çok sakin geçirilmeli, bu bölgeyle sıcak ve soğuk temasında bulunulmamalı ve cilde normal davranılmalıdır. Dolgu yapılan bölgeler ellenmemeli ve mutlaka doktor tarafından verilen tüm talimatlar yerine getirilmelidir.

  Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

  Burun kenarlarına ve ağız kenarlarında oluşan çizgi ve kırışıklıklara dair nazolabial dolgu yaptıranlar hayatları boyunca bu durumdan memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Dolgu işlemi sonrasında ciltlerinde oldukça fazla bir gençliğe ve diriliğe sahip olduklarını da dile getiren hastalar, ihtiyacı olan herkese bu dolgu işlemini tavsiye ediyorlar.

  Üstelik nazolabial dolgu fiyatları düşünüldüğü kadar da pahalı olan fiyatlar değildir. Bu nedenle bütçesi uygun olan herkes bu dolgu işlemini rahatlıkla yaptırabilir.

  Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

  Uygulanan bölgeye, uygulanan cinsiyete ve uygulana yaş grubuna bağlı olarak nazolabial dolgu etkisini ve kalıcılığını kişiden kişiye göre değiştiren bir işlemdir.  18 yaşını doldurduktan sonra ihtiyaç duyulan her yaş grubuna ve her cinsiyete yapılmakta olması ile genel olarak bakıldığı zaman 9 ay ile 18 ay arasında değişen bir kalıcılık gösterisi yapıyor.

  Kişiden kişiye değişmekte olan bu durum bazı kişilerde 9 ay bazı kişilerde 12 ay bazı kişilerde ise 18 ay boyunca kalabiliyor. Bu kadar uzun süre kalıcı olan nazolabial dolgu fiyatları da ödemeye değer bir biçim alıyor. Kalıcılık süresinin değişmesine etki eden faktörler arasında cildin sağlığı, direnci, kuvveti, çevresel faktörler ve genetikten gelen faktörler yer alıyor. Bu nedenle yaptırılan yaşa bağlı olarak da kalıcılıkta değişiklik meydana gelebiliyor.

  Nazolabial Dolgu Fiyatları

  Herkes tarafından oldukça uygun karşılanan nazolabial dolgu fiyatları, cebinizi yakmadan gençleşmenize olanak sağlıyor. 6 ay ara ile yaptırılması ve revizyonu uygun görülen bu dolgu ile sizler de artık istediğiniz görünüme daha rahat ve daha kolay bir şekilde sahip olabileceksiniz. Dolgunun kalıcılık süresine bağlı olarak revizyon ve yeniden yaptırma arasındaki mesafede de farklılıklar meydana gelebilir.

  Öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken tüm durumlara dikkat edildiği takdirde artık dolgunuzu çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz. Alanında uzman Doktor Saliha tarafından yapılan, Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış bir dolgu maddesi kullanılan nazolabial dolgu fiyatları da sizi rahatlatacaktır.