Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık Kemiği Dolgusu

  Standart olarak ihtiyaç duyan herkes tarafından yapılan elmacık kemiği dolgusu son zamanlarda giderek artıyor. Oldukça güzel görünen yanaklara ve dolgun elmacık kemiklerine sahip olmak amacıyla yaptırılan dolgu ile sizler de yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Uzun süre kalıcılığı olan ve gerek erkekler gerekse kadınlar tarafından yaptırılan bu dolgu işlemi en pratik ve en çok tercih edilen dolgu işlemleri arasında yer alıyor.

  Elmacık Kemiği Neresidir?

  Yanaklarım üst kısımlarında ve gözün alt yan kısımlarında yer alan kemiksi bölge elmacık kemiği olarak adlandırılır. Bakıldığı zaman bir elma görüntüsü verilmek istenen kemiklerin olduğu bölgede fazla yağ ya da şişlik olduğunda elmacık hatları meydana çıkamaz ve yüz bazlama tarzında bir görünüme sahip olur. Elmacık kemikleri keskin ve dolgun bir şekilde ortaya çıktığında ise yüzünüzün çok daha güzel olduğunu hissedebilirsiniz.

  Elmacık Kemiği dolgusu Ne Sağlar? Ne İşe Yarar?

  Elmacık kemiği dolgusu olarak bilinen bu dolgu işlemi elmacık kemiği bölgelerinin daha belirgin hale getirilmesini sağlar. Yüz hattını belirgin eden en önemli bölgelerden biri olan elmacık kemikleri ve çene hattı, ancak ve ancak dolgu işlemleri sayesinde ön plana çıkabilir.

  Bunu yaptırmak isteyen birçok kişinin ise en çok merak ettiği sorulardan biri elmacık kemiği dolgusu fiyatları olarak kayıtlara geçiyor. Oldukça uygun fiyatlara sahip olan bu işlem sayesinde sizler de bütçenizi aşmadan dolgu yaptırabilirsiniz.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

  Elmacık kemiklerinin daha belirgin hale gelmesi ve yüzün daha simetrik daha keskin hatlarının belli edilmesi için elmacık kemiği dolgusu yapılan bir işlemdir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından severek yaptırılan bu işlemin pratik bir şekilde Doktor Saliha tarafından yapıldığı da aşikârdır. Kullanılan maddelerin kalitesi ve uzun ömürlü oluşu da dolgu fiyatları kapsamında endişelenmemeniz gerektiğini öne sürüyor.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yanakların üst bölgesinde yer alan kemikli alana dolgu maddesi enjekte edilerek yapılır. Ameliyatlı ya da ameliyatsız iki türde yapılmakta olan bu işlem doktor ve hastanın kendi aralarında en uygun olan türe karar vermesiyle işleme alınır. Yaşlanmaya bağlı olarak, çevresel faktörlere bağlı olarak ya da genetik faktörlere bağlı olarak bu bölgedeki bozuklukları, şişlikleri ve sarkmaları önlemek amacıyla dolgu yapılabilir.

  Elmacık Kemiği Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

  Elmacık kemiklerini belirginleştirmek amacıyla yapılan elmacık kemiği dolgusu hyalüronik asit ve vitamin içeren bir dolgu maddesi kullanılarak yapılıyor. Elmacık kemiği olan bölgenin alt kısımlarına ve yan kısımlarına belirli noktalar dâhilinde dolgu maddesi enjekte ediliyor.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Zararlı Mıdır?

  Yüz hatlarını belirginleştirmek isteyen herkes tarafından tercih edilen elmacık kemiği dolgusu hiçbir zararı ve yan etkisi olmayan bir işlemdir. Ancak işlem öncesinde ve sonrasında doktorun tüm talimatlarına titizlikle uyulması gerekiyor. Aynı zamanda işlem sonrasında herhangi bir zarara yol açmamak adına mutlaka bu bölgeye hassas davranmak gerekiyor.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  18 yaşını dolduran herkes tarafından elmacık kemiği dolgusu fiyatları kapsamında belirli zamanlarda yaptırılan dolgu işlemi oldukça maliyetsiz ve uygun bir işlemdir. Uzman Doktor Saliha tarafından da uygulanan bu işlemin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

  Elmacık kemiklerinin belirgin hale getirilmesi ve yüzde bir simetri elde edilebilmesi için yapılan elmacık kemiği dolgusu fiyatları açısından da hastaları mutlu eden bir işlemdir. Oldukça uygun fiyatlar kapsamında yapılan bu işlem aynı zamanda kalitesinden de ödün vermeden yapılıyor.

  Sık Sorulan Sorular

  Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

  Yanakların üst bölgesine uygulanan dolgu işlemi esnasında hiçbir ağrı ve acı hissetmezsiniz. Lokal anestezi altında yapılan işlem sonrasında çok hafif kızarıklıklar ve ağrılar meydana gelebilir ancak bunlar hemen geçici olan durumlardır. Verdiğiniz ücrete buna tamamen değecektir.

  Elmacık Kemiğine Yapılan Dolgu Kaç Ay Kalıcı Olur?

  Elmacık kemiklerine yapılan dolgu da kişiden kişiye göre değişen bir kalıcılığa sahiptir. 9 ile 12 ay arasında bir kalıcılık sergileyebilir. Çevresel faktörler, genetik faktörlerde ve kullanılan ürünler kapsamında kalıcılık daha aza inebilir ya da daha uzun sürebilir.

  Elmacık kemiği bölgesine dolgu yaptırdığınız takdirde çok daha genç göründüğünüzü, cildinizin daha diri ve kırışıksız bir hâl aldığını ve oldukça toparlanmış ve belirgin hatları çıkmış bir yüze sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

  Elmacık Kemiğine Ne Kadar Dolgu Uygulanacağına Nasıl Karar Verilmelidir?

  Elmacık kemiklerine dolgu yaptırmak istediğinizde öncelikle Doktor Saliha ile görüşmeniz, detaylı ve tüm doğru bilgileri, dolgu fiyatları hakkında ve nasıl bir işlem olduğu hakkında bilgileri almanız gerekiyor. Aynı zamanda elmacık kemiklerinize ne kadar bir keskinlik katmak istiyorsanız bunu doktorunuza bildirmelisiniz.

  Ardından doktorunuzla konuşarak ne kadar dolgu uygulanması gerektiğine karar verebilirsiniz. Buna bağlı olarak elmacık kemiği dolgusu fiyatları, kullanılacak olan dolgu maddesi ve işlemin ne kadar süreceği hakkında da net bilgilere daha kolay ulaşmış olacaksınız.