El Dolgusu

El Dolgusu ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

El Dolgusu İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  El Dolgusu

  El Dolgusu

  Ellerin güzelliğini ortaya çıkarmak  yapılan el dolgusu oldukça önemli bir estetik cerrahi işlemidir. Alanında uzman Doktor Saliha tarafından da uygulanmakta olan el dolgusu, ellerinizin güzelliğini ön plana çıkarmaya devam ediyor.

  Ellerde meydana gelen yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için, ellerde meydana gelen kaza ve benzeri durumların etkisini yok etmek için, ellerdeki kırışıklık ve benzeri durumların önüne geçebilmek için bu işlemin yapılması uygun görülür. Erkekler için de kadınlar için de son derece önemli olan el güzelliğin ortaya çıkarmanın en pratik ve en çok tercih edilen yöntemi dolgu yaptırmaktır.

  El Dolgusu İşlemleri Kimlere Yapılır?

  Çok eski tarihlerden bu yana ellerin güzelliği dillere düşen bir durumdur. Hatta bazen yüz güzelliğinin dahi önüne geçmekte olan el güzelliği, kaybetmekten en fazla korku duyulan güzelliklerden birisidir. Ellerin bir bütün olması, parmakların zarafeti, bünyeye uygun olması ve tırnaklarla gelen güzellik her zaman korunmaya değer olan güzelliklerden birisidir.

  Özellikle de kadınlar tarafından bir hayli önem verilen ellerin güzelliği için el dolgusu yapılması oldukça mantıklı ve doğal bir harekettir. Ancak 18 yaşını dolduran herkes yapılabilir. Daha çok kadınlar bu konuda hassas davranarak ellerinin gençliğini korumak için yaptırırlar.

  El Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

  Ellerin gençliğini korumak, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak ve özellikle de yüz ile uyumlu güzel ve taze ellere sahip olmak için el dolgusu yapılabilir işlemler arasındadır. Yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu ise el dolgusu fiyatları konusudur.

  Bu işlem ellere tamamen estetik kaygıyı kaybettirmek ve sağlıklı görünen ellere sahip olmak amacıyla yapılır. Bu nedenle olumsuz hiçbir etkisi, zararı, yan etkisi ve dezavantajı yoktur. Aksine elleri daha güneş gösterdiği ve uzun yıllar boyunca taze ve genç ellere sahip olunduğu için olumlu etkileri vardır.

  El Gençleştirme İşlemleri Ne Kadar Sürmektedir?

  Ellerini gençleştirmek ve daha taze bir görünüme sokabilmek için uygulanan el dolgusu işlemi, bir el için yaklaşık 15 ile 20 dakika sürüyor. Oldukça kısa süren bu işlemin etkisi ile aylar boyunca devam ediyor.

  Ellerinizi güzelleştirmek ve ellerinizin tazeliğini her zaman ve her yerde gözler önüne serebilmek için sizler de el dolgusu fiyatları kapsamında bu işlemi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

  El Gençleştirme İşlemleri Ağrılı Mıdır?

  Ellere uygulanan dolgu maddesinin hissedilmemesi ve iğnenin de acısının hissedilmemesi için lokal anestezi uygulanır.

  Ardından işlem başlatılır. Lokal anestezinin etkisi geçtikten sonra da ellerde hafif kızarıklıklar ve ağrılar meydana gelebilir ancak bunlar kısa süreli ve etkisi çok ağır olmayan durumlardır.

  El Gençleştirme Paketi Nedir?

  Ellerde meydana gelen bozuklukların giderilmesi için uygulanan bu işlemde kullanılan malzemelere ve paketlere göre el dolgusu fiyatları da farklılık gösterebilir.

  El Gençleştirme İşlemlerinin Sonucu Kalıcı Mıdır?

  Her estetik dolgu işleminde olduğu gibi el dolgusu işlemlerinde de sonuçların kalıcılığı kişiden kişiye göre değişir. Yaklaşık olarak 6 ay ile 9 ay arasında farklı kalıcılık sürelerine sahip olan el dolgusu sayesinde ellerinizi çok daha genç hissetmeye başlayabilirsiniz.

  El Dolgusu Öncesi

  Ellere dolgu yapılmadan önce mutlaka iyice araştırılması gereken konular arasında kullanılacak olan dolgu maddesi, el dolgusu fiyatları, ellerin hangi kısımlarına dolgu yapılabileceği ve benzeri durumlar yer alıyor. Yapılacak olan işleme göre öncesi ve sonrasında doktorun tüm yönergeleri takip edilmeli ve ellerin sağlıklı olduğundan emin olunmalıdır.

  El Dolgusu Sonrası

  Ellere yapılan dolgu sonrasında belirli bir iyileşme süreci mevcuttur. Bu iyileşme sürecinde ellerinizdeki güzelliği ve tazeliği gördükçe el dolgusu fiyatları kapsamında ne kadar uygun ödemeler yapmış olduğunuzu da göreceksiniz.

  Ellerde var olan fazla yağ dokuları dışarıya çekilir ve düzeltme işlemi yapılır. Bu nedenle işlem sonrasında lokal anestezi etkisini yitirdiği takdirde hafif ağrılar yaşamanız oldukça normaldir. Ve bu durum iyileşme sürecinin de başlamış olduğunu sizlere gösterir.

  El Dolgusu Yaptıranlar

  Ellerine dolgu yaptıran herkes gerek işlemden ötürü gerek el dolgusu fiyatları makulünden ötürü ve doktorun uzmanlığından ötürü sürekli olarak memnuniyetini dile getiriyor. Sizler de dolgu yaptırmak istediğinizde bu memnuniyetler kapsamında yaptırabilir ve gönül rahatlığıyla ellerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ellerde var olan tüm sorunlar kısa sürede yapılan dolgu ile son bulur ve veda edebilirsiniz. Artık ömür boyu düzenli olarak revizyon da yaptırarak oldukça güzel ellere sahip olabilirsiniz.

  El Dolgusu Fiyatları

  Ellere yapılan dolgu kapsamında en çok her zaman fiyatlar merak ediliyor. Doktor Saliha alanında uzman olan ve bu alanda en çok tercih edilen doktorlardan birisi olarak en makul fiyatları sizlere sunmaya devam eden bir doktordur. El üzerindeki çizgilerde daha fazla derinlik meydana gelmeden, ellerde daha fazla yaşlılık belirtisi meydana gelmeden ve özellikle de ellerde şekil bozukluğu gibi durumlar meydana gelmeden evvel bir an önce karar verip dolgu yaptırmalısınız. El dolgusu fiyatları gözünüzü korkutmayacak kadar uygun olan fiyatlardır.