Çene Dolgusu

Çene Dolgusu ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Çene Dolgusu İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Çene Dolgusu

  Çene Dolgusu

  Çene dolgusu; Birçok kişi tarafından yaptırılmakta olan , her geçen gün en çok tercih edilen estetik cerrahi eylemlerinden birisidir. Uzun ömürlü olarak kullanılan ve hem erkekler hem de kadınların kullanımı için uygun görülen çene dolgusu Doktor Saliha ile çok daha profesyonel bir şekilde yapılıyor.

  Güçlü bir çene yapısına sahip olanlar kadar güçsüz bir çene yapısına sahip olanlar da mevcuttur. Doğuştan gelen bir yamukluk ya da kaza sonrasında meydana gelen bir bozukluk için çenenin her kısmına dolgu yapılabilir. Sağlık açısından hiçbir zararı olmayan bu dolgu tamamen doğal görünen bir çene yapısına sahip olmanızı sağlıyor.

  Çene Dolgusu Öncesi

  Çenelerin yüzde etkisi oldukça fazladır. Yüzün daha simetrik ve daha düzgün görünmesi için öncelikle çene kısmının düzgün olması gerekiyor. Burada devreye giren çene dolgusu işlemi ile yüzünüzün daha simetrik bir hâl alması da oldukça doğaldır. Yüzünüzün genel görünümünde hiçbir bozukluk meydana gelmez ve aksine sonrasında oldukça simetrik bir hâl alır.

  Ömür boyu kalıcı olan bu dolguda her hangi bir bozukluk ya da çökme meydana geldiği takdirde, doktorunuza derhal kontrol ettirebilirsiniz. Çenenize dolgu yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken tüm ipuçlarına özenle dikkat etmeli ve çene hatlarınızla hiçbir şekilde oynamamalısınız.

  Çene Dolgusu Erkek İçin Uygun Mudur?

  Çenelerde çok sık bozukluklar ve yamukluklar meydana gelebilir. Ancak bu bozukluk ve yamuk durumların erkeklerde daha fazla görüldüğü de aşikâr bir durumdur. Bu nedenle çene dolgusu yaptırmak erkekler için de kadınlar için de uygun estetik cerrahi işlemleri arasında yer alıyor. Çeneler baz alınıyor ve çiziliyor.

  Ardından neresi doldurulacaksa madde hazırlanarak enjekte edilmeye başlanıyor. Aynı zamanda en çok merak edilen bir diğer konu ise çene dolgusu fiyatları olarak bilinir. Çenenin yapısına ve kullanılacak olan maddelerin giderine uygun şekilde dolgu fiyatlarında da farklılık meydana gelebilir.

  Çene Dolgusunda Hangi Malzeme Kullanılır?

  Çenedeki gevşek dokuyu, yamuk dokuyu ya da eksik dokuyu düzeltmek için tamamen bu alana özel bir enjekte maddesi seçilir. Doktor Saliha tarafından tüm çene yapılarına göre kullanılan en uygun dolgu maddesi mevcuttur.

  Kullanılan malzemeye göre dolgu fiyatlarında sık sık değişkenlik gösterebilir ancak standart fiyatları her zaman oldukça uygundur. Doktorunuzla işleme başlamadan önce kullanılacak olan malzeme ve çenenin sonrasındaki görünümü hakkında detaylı ve doğru bilgileri alabilirsiniz.

  Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?

  Çenenin her kısmına ve özellikle de sorun olan her kısmına çene dolgusu yapılabilir. Gerekli olan tüm önceki hazırlıklar tamamlandıktan sonra dolgu işlemine geçilir ve hasta hem öncesinde hem de sonrasında oluşabilecek tüm aplikasyonlara dair detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

  Çene ucuna yapılan dolgularda uzun süreli kullanımdan sonra erime meydana gelebilir. Ancak bu erimenin sağlığa ya da çene yapısına herhangi bir zarar vermediği ve düzeltilebilir olduğu da Doktor Saliha tarafından sizlere iletilir. Gerek çene ucunda gerekse çenenin diğer kısımlarında erimeler meydana geldiğinde bu durum kapsamında derhal düzeltilebilir.

  Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

  Çenede meydana gelen tüm çene bozuklukları çene dolgusu ile giderilebilir. Hiçbir çene bozukluğunda endişe etmenize gerek yok. Özellikle de alanında uzman Doktor Saliha sayesinde çenenizde ne olursa olsun artık eskisinden daha güzel bir çene yapısına sahip olabileceksiniz.

  Çeneye yapılan bu işlem yaklaşık olarak 15 dakikalık bir seansa sahiptir. 15 ile 20 dakika arasında çenedeki bozuk kısım doldurulur ve simetrik bir çene elde edilir. Çene dolgusu fiyatları da çenelerin bozukluğuna ve doldurulacak olan alanın yüzeyine göre de değişkenlik gösterebilir.  Bölge lokal anestezi ile uyuşturulduğu için hiçbir ağrı ve acı hissedilmez.

  Çene Dolgusu Fiyat

  Çene dolgusu fiyatları yapan doktordan doktora, uygulanan bölgenin durumundan duruma ve kullanılacak olan malzemeden malzemeye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle detaylı bir şekilde araştırma yaptıktan sonra size en uygun dolgu işlemini yaptırabilirsiniz. Sağlığınızın yanı sıra bütçenizi aşmamanız da oldukça önemlidir.

  Çene Dolgusu Yaptıranlar

  Çenelerinde meydana gelen bozukluk sonucunda çene dolgusu yaptırmayı tercih edenler oldukça memnundur. Çenede ister doğuştan gelen ister sonradan kazanılan bir durum olsun, hiç ayırt edilmeksizin çene dolgusu fiyatları belirlenir ve ardından vakit kaybetmeden tüm hazırlıklar tamamlanarak işleme geçilir.

  Bu zamana kadar çenesinde kırık, çıkık ya da herhangi bir kaza sonucu bozulma meydana gelen herkes bu dolguyu yaptırıyor. Dile getirdikleri ifadelerinde ise dolgudan son derece memnun kaldıkları aşikâr bir şekilde kendisini belli ediyor.

  Çene Dolgusu Fiyatları

  Detaylı bir araştırma yaptıktan sonra ve Doktor Saliha’nın sihirli parmaklarının altına kendinizi bıraktıktan sonra rahat bir şekilde çene dolgusu yaptırabilirsiniz. Lokal anestezi sayesinde iğne ya da benzeri hiçbir maddenin acısını ve ağrısını hissetmiyor olacaksınız.

  Tamamen Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış olan dolgu maddelerinin kullanımına yer veriliyor. Yüz görünümünüzde ve simetrik görünüm açısından büyük bir etkiye sahip olan çene dolgusu fiyatları ile bütçenize uygun bir şekilde dolguyu yaptırabilir ve ömür boyu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ameliyatlı ya da ameliyatsız olanı tercih edebilirsiniz.