Burun Dolgusu

Burun Dolgusu ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Burun Dolgusu İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Burun Dolgusu

  Burun Dolgusu

  Estetik cerrahi alanında en çok tercih edilen işlemler arasında şüphesiz burun dolgusu yer alıyor. Uzun yıllar boyunca kalıcı olarak yapılan bu dolgu için Doktor Saliha ile görüşebilir, tüm detaylı ve doğru bilgileri alabilir ve sonunda çok daha güzel görünen bir burun sahibi olabilirsiniz.

  Genellikle ameliyatsız olan türü daha çok tercih edilen dolgu, burun açısından oldukça önem taşıyor. Burun bölgesinde kırılma, çatlama ya da yamukluk gibi durumlar kaza sonucunda ya da herhangi bir etki sonucunda meydana gelebilir.

  Doğuştan burun kaybı ya da burunda bir bozukluk da gelebilir. Bu sorunları çözmek, burun büyütmek ya da küçültmek, burun ucu düşürmek ya da kaldırmak ve burun kemiğini daha düz hale getirmek için dolgu yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Burun dolgusu fiyatları da bazı durumlara göre farklılıklar gösterebilir.

  Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

  İki türde yapılan burun dolgusu için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 18 yaşından önce burun kemiği ve kıkırdak yapısı henüz tam gelişmemiş olduğu için dolgu yaptırmak çok doğru değildir. Özellikle de Doktor Saliha kapsamında 18 yaşını doldurduktan sonra tüm burun sorunları için dolgu yaptırmanız mümkündür.

  Uzman cerrah tarafından yapılan dolgu işlemi, tüm burun sorunlarına yönelik bir tedavi işlemi olarak da uygulanabiliyor. Burnun hasarlı bölümünde çizim ve fotoğraflamadan sonra dolgu malzemesi enjekte edilerek işlem başlatılıyor. Tamamen estetik bir görünüm ve sağlıklı bir burun yapısı kazanmak için yaptırılır.

  Burun Dolgusu Avantajları Nelerdir?

  Burun bölgesindeki tüm sorunlara veda etmek, daha simetrik ve daha güzel görünen bir burun yapısına sahip olmak için en çok araştırılan durumlardan birisi de burun dolgusu fiyatları olarak biliniyor. Her bütçeye uygun şekilde belirlenmesi ile uzman doktorlara ve kullanılan dolgu malzemelerine göre ufak farklılıklar gösterebilir.

  Ancak genel olarak bakıldığında oldukça uygun fiyatlar olduğu da aşikârdır. Dolgu yaptırmanın en büyük avantajı daha güzel görünen burun sayesinde yüzdeki simetriği de dengelemektir.

  Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Yaklaşık olarak 30 ile 40 dakikalık bir süre içerisinde gerçekleştirilen burun dolgusu etkisini uzun yıllar boyunca gösterir. Uzun yıllar sonucunda erime meydana gelse de hemen düzeltilebilir bir durumdur. Erkekler tarafından da kadınlar tarafından da oldukça hassas bir şekilde tercih edilmesi ile lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir.

  Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

  Neredeyse burnunu beğenmeyen ve burnuyla ufak da olsa sorun yaşayanlar tarafından yaptırılan burun dolgusu avantajları çok olan bir estetik cerrahi eylemidir. Kullanımı, işlem sonrasında kısa süre içerisinde dolgunun kendisini belli etmesi ve herhangi bir ağrı sızı oluşmaması göz önünde alındığında dolgu yaptırmanın bir dezavantajı bulunmamaktadır.

  Revizyon Burun Estetiği İçinde Kullanılabilir

  Sizler de burnunuzda meydana gelen sorunu çözmek için burun dolgusu yaptırdığınızda ve beğenmediğinizde ya da kısa süre içerisinde erime meydana geldiğinde derhal Doktor Saliha ile görüşme sağlayarak revizyon yaptırabilirsiniz. Ameliyatsız bir şekilde yapılması, revizyon sağlanabilen ve hiçbir açıdan korkulmaması gereken bir işlemdir.

  Burun Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

  Burnunuza estetik yaptırdıktan sonra iyileşme süreci 1 haftaya tekabül eder. Burun dolgusu yapıldıktan sonraki 3 gün çok önem arz ediyor. Üç gün boyunca hafif ağrı ve sızılar hissedilebilir ancak bu oldukça normal bir durumdur.

  Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

  Yapıldıktan sonra lokal anestezi bir süre sonra geçer ve burun bölgesinde hafif kızarıklık ve kaşıntı hissedilebilir. Ancak bunun dışında vücuda ya da herhangi bir bölgeye hiçbir yan etkisi görülmez. Oldukça kaliteli şekilde yapılmakta olan burun dolgusu fiyatları da belirli bazı durumlara göre değişiklik gösterebilir.

  Burun Dolgusu İşlemini Kim Yapmalıdır?

  Alanında uzman olan Doktor Saliha sayesinde burun dolgusu işlemini güven içerisinde yaptırabilirsiniz. Üstelik kullanılan dolgu malzemesine ve hastaya olan ilgi alakaya göre burun dolgusu fiyatları da oldukça makuldür.

  Burun Dolguları İle Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

  Burun bölgesine yapılan dolgular ile herhangi olumsuz bir sonuç elde edilmez ve burun dolgusu fiyatları kapsamında oldukça kaliteli ve sağlıklı bir şekilde yapılan dolgu, yüze de burun bölgesine simetrim kazandırır.

  Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

  18 yaşını doldurmamış olan hiçbir kimseye dolgu yapılamaz. Tamamen doktor gözetimi altında ve burun dolgusu fiyatları da göz önünde bulundurularak 18 yaşını doldurmuş olan her kişi uzman doktora dolgu yaptırabilir. Ancak yaşını doldurmamış olan hastaların henüz burun kemiği, yapısı ve kıkırdak bölgesi tam olarak gelişimini tamamlamadığı için ne yazık ki dolgu işlemi yapılamaz.

  Burun Dolgusu Fiyatları

  18 yaşını doldurmuş ve burun bölgesiyle alakalı sorunlar yaşayan herkes dilediği zaman uzman Doktor Saliha’dan yardım ve detaylı bilgi alarak dolgu yaptırabilir. Kalitesinden asla taviz vermeden her geçen gün gelişme ve büyüme sağlamakta olan doktor ile görüştüğünüzde ne kadar doğru bir karar vermiş olduğunuzu da anlayacaksınız. Kalitesi, dolgu malzemesinin Sağlık Bakanlığından onay almış olması ve özellikle de oldukça uygun olan burun dolgusu fiyatları ile dileyen ve ihtiyaç duyan herkes burun bölgesine dolgu yaptırabilir.