Alın Dolgusu

Alın Dolgusu ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Alın Dolgusu İle İlgili Sorunuz Mu Var? Doktora Soru Sorun


  Alın Dolgusu

  Alın Dolgusu

  Alın dolgusu; Alın bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve derin çizgilerin ortadan kalkması için uygulanan işlemdir. Bazen yüz dolgusu olarak bazen de alın dolgusu olarak adlandırılan bu dolgu işlemi son dönemlerde daha fazla revaçta olan bir işlemdir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaptırılmakta olan , 12 ay kalıcı olan bir estetik cerrahi işlemidir. Kullanımı oldukça kolay olan ve kullanılan dolgu malzemesi de Sağlık Bakanlığından onay almış olan bir sistemdir.

  Alında meydana gelen yaşlanma belirtilerini, kırışıklıkları ve özellikle de iki kaş ortasında sık sık karşılaşılan derin öfke çizgisini yok etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Çok kısa dakikalar içerisinde lokal anestezi altında bu işlem uzman Doktor Saliha tarafından gerçekleştiriliyor.

  Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dolgu maddesi bir iğne içerisinde yerleştirilir ve alında yer alan kırışıklık ve derin çizgilerin etrafından girilerek enjekte edilir. Madde alın bölgesinde derinlere yerleştikçe alın düzleşmeye ve daha genç daha diri görünmeye başlar. Alın dolgusu fiyatları diğer pek çok estetik cerrahi işlemlerine oranla daha makul fiyatlardır. Bütçesi uygun olan herkes kısa süre içerisinde bu işlemi yaptırabilir ve 12 ay boyunca kalıcı bir şekilde kullanabilir.

  Alın Dolgusu Öncesi

  Uzman Doktor Saliha ile alın dolgusu öncesi görüşme sağlayabilir ve uymanız gereken tüm kuralların listesini temin edebilirsiniz. Tamamen pratik bir şekilde yapılan bu işlem sırasında hiçbir acı ya da ağrı hissedilmez. Tamamen doğal bir şekilde görünüm verilir ve enjekte ile dolgu maddesi deri altına gönderilir. Alında oluşan çizgi ve kırışıklıklara kısa sürede veda etmenizin ve hiçbir yan etki görmeden gençleşmenizin en pratik yoludur.

  Alın dolgusu fiyatları da işlem öncesinde en çok merak edilen durumlardan birisidir. Bütçenizi aşmadan rahatlıkla yaptırabileceğiniz bir işlemdir. İşlem öncesinde alnınıza baskı uygulamamanız, soğuk ya da sıcak bir maddeye maruz bırakmamanız ve herhangi bir kozmetik ürünü kullanmamanız gerekiyor.

  Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

  Yüz dolgusu kapsamında sık sık başvurulan bu dolgu işlemi için daha çok yaşını almış bay ve bayanlar göze çarpıyor. Daha genç görünmek isteyen kişiler alın dolgusu yaptırmak için sıraya giriyor. Bu dolguda yapılan işlem tamamen pratik bir işlemdir. Enjekte edilen madde içerisinde hyalüronik asit bulunur ve cildin daha gergin e genç görünmesini sağlar.

  Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Alın bölgesine yapılmakta olan alın dolgusu yaptırılmadan önce en çok merak edilen bir diğer durum ise dolgunun ne kadar süre etki edeceğidir. Diğer estetik işlemlere nazaran alına yapılan dolgu 12 ay kalıcı oluyor. Genel olarak dış etkenlere, içsel etkenlere ve kullanılan ürünlere bağlı olarak da bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Durum tamamen hastanın kendisine bağlı olarak şekil alır.

  Alın Dolgusu Sonrası

  Yapılan alın dolgusu sonrasında aslında düzelen alan yalnızca alın bölgesi değildir. Aynı zamanda yüzde bir gençleşme, dirilme ve tazelik meydana gelir. Burun ve çene estetiği de simetrik bir şekilde ortaya çıkar. Yüzünüzün yeniden şekil aldığını ve çok daha güzel görünmeye başladığını hissedersiniz.

  Alın Dolgusu Kalıcı Mı?

  En çok merak edilen sorulardan biri de alın dolgusu kalıcı mıdır ya da ne kadar süre kalıcıdır sorularıdır. Uzman Doktor Saliha tarafından yapılan yönlendirmelere de bakıldığında bu dolgu işleminin 12 ay boyunca kalıcı olduğu söylenir. 12 ay boyunca erime ya da farklı bir durum meydana gelmiyor. Doktor bunun garantisini veriyor. Bozulma ya da erime gibi bir durum meydana gelebilir. Bu duruma geldiğinde ise doktorunuz mutlaka yenilenme işlemine sizleri tabi tutuyor.

  Alın Dolgusu Yaptıranlar

  Alın bölgesinde gerek erken yaşta gerekse geç yaşta meydana gelen kırışıklıklardan, derin çizgilerden ve yaşlanma belirtilerinden kurtulmak isteyen herkes alın dolgusu yaptırıyor. Üstelik alın bölgesindeki sorunlardan iyice bıkan hastalar ise alın dolgusu fiyatları nedir diye dahi araştırmadan doktorun sihirli parmaklarının altına uzanıyor.

  18 yaşını dolduran ve öfke çizgilerinden de kurtulmak isteyenler, alın bölgesine dolgu yaptırabilir. Bu zamana kadar yaptıran herkes kalıcılığından ve son derece doğal görünümünden ötürü memnuniyetini sık sık dile getiriyor. Hyalüronik asit desteği de sağlanan bu dolgu maddesi Sağlık Bakanlığından onay almış bir maddedir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla yaptırılabilir.

  Alın Dolgusu Fiyatları

  Alnındaki çizgilerden kurtulmak isteyenlerin en çok cevap aradığı sorular arasında alın dolgusu fiyatları yer alıyor. 12 ay boyunca kalıcı olarak kullanılan ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaptırılması uygun görülen alın bölgesi dolgusu ile sizler de tanışabilirsiniz. İstediğinizde ve ihtiyaç duyduğunuz her an Doktor Saliha ile tanışabilir ve derhal dolgu işlemlerine geçiş yapabilirsiniz.

  Alın bölgeniz doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenir, çizilir, fotoğraflanır ve sonrasın işlem aşamasına geçilir. Aynı zamanda doktorunuz tarafından sizlere yapılacak olan işlem hakkında, alın dolgusu fiyatları hakkında, işlemin öncesi ve sonrası hakkında detaylı ve doğru bilgiler verilir.