PRP Tedavisi

PRP tedavisi ile ilgili Nişantaşı klinimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz!

Nişantaşı PRP tedavisiPRP (Platelet Rich Plasma), kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemi yapıldıktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması, daha sonra elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma” nın yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla kişiye geri verilmesi işlemidir.

PRP TEDAVİSİ NE İŞE YARAR?

Kırışıklıklar, cilt çöküntüleri ve cilt lekeleri, yara ve ameliyat izlerinin tedavisi için kullanılan uygulamada amaç; cilt hücrelerini yenileyerek, ciltteki sorunları tedavi etmektir. Kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesini deriyi “doldurarak” değil “gençleştirerek sağlar. PRP tedavisi sonrası cilt sorunları yaşayan kişi daha parlak, sağlıklı ve genç bir cilt görünümü kazanır.

PRP tedavisi bir kök hücre tedavisi değildir, bütün süreci başlatan trombosit sayısını çoğaltır. Uygulama sonrasında deride oluşan fibrin ağları ortamdaki kök hücreleri de kendi yapısına toplayarak dolaylı olarak kök hücreler ile çalışır. Bu yüzden cilde platelet hücrelerinden zengin PRP tedavisi yapıldığında ciltte onarılma ve yenilenme süreci tetiklenmiş olur.

PRP TEDAVİSİ İle İlgili Sorulan Sorular

PRP TEDAVİSİ KAÇ SEANS SÜRER?

Uygulanacak seans sayısı kişinin yaşadığı soruna göre değişiklik gösterir. Ortalama 5 - 6 seans önerilir.

PRP İŞLEMİ HANGİ PROBLEMLER İÇİN UYGULANIR?

PRP uygulaması, saç dökülmesi, cilt gençleştirme, akne izleri, kırışıklık tedavisi, leke tedavisi, çatlak tedavisi gibi konularda oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir.

PRP TEDAVİSİNİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

PRP tedavisinde hastanın kendi kanı kullanılır. Dolayısıyla hiç bir alerji ve yan etki riski yoktur.

0542 769 78 80 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.