Koltuk Altı Tedavisi İle Kupkuru koltuk altları!

Koltuk Altı Tedavisi ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

koltuk altı botoksu nişantaşı

Botoks işlemi; koltuk altı, ayak ve el gibi bölgelerin aşırı terlemesinin tedavisinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Terleme insanların hepsi için doğal bir durumdur fakat aşırı terleme gerçekten can sıkıcı bir sorun olabilir. Ter bezlerinin normal olmayan işleyişine bağlı olarak ter miktarının artış göstermesi yüzünden, günlük yaşamı sürdürülmesini önleyici vakalar da görülmektedir.

Koltuk altı botoksunda kullanılan ilaç ter bezlerinin aktivasyonunda yer alan sinirlerin etkinliğini azaltılır ve terleme birkaç dereceye kadar düşüş gösterir.

Koltuk Altı Botoksu Nasıl Uygulanır?

Koltuk altı botoksu; Koltuk altınıza ince uçlu iğnelerle enjeksiyon yapılması işlemidir. Uygulama yapıldıntan 3 gün sonra etkisini göstermeye başlar,15 gün içinde ise tamamen oturur. İşlem yapıldıktan 15 gün sonra kontrol seansı vardır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

Koltuk Altı Botoksunun Etki Süresi Ne Kadardır?

Koltuk altı terlemesinin tedavisinde kullandığımız botoks uygulamasının kalıcılığı ortalama 6 - 12 aydır. Fakat yapılan araştırmalara göre uygulamanın etkisi geçtikten sonra bile terlemenizde belirgin bir azalma görülmektedir.Koltuk Altı Botoksu İle İlGİLİ Sorulan Sorular

KOLTUK ALTI BOTOKSU ACILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Hayır, uygulama sırasında lokal anestezi uygulanacağı için acı duymazsınız.

KOLTUK ALTI TERLEMESİNİ ENGELLEMEK ZARARLI MIDIR?

Vücudunuzun her yeri terler ancak koltuk altları koku salgılar. Vücut terleme yoluyla kaybedeceği sıvıyı diğer bölgelerden kaybetmeye devam eder. Koltuk altınız koku salgıladığı ve görsel olarak rahatsızlık verdiği için bu ter bezlerinin kontrol altına alınması vücunuzu ve sağlığınızı hiçbir şekilde etkilemez.

KOLTUK ALTI BOTOKSU KALICI MIDIR?

Koltuk altı botoksu kalıcılık süresi ortalama 6-12 aydır. Ancak yapılan araştırmalara göre yapılan uygulamanın etkisi geçtikten sonra bile belirgin bir azalma görülmektedir.

EPİLASYON SONRASI AŞIRI TERLEME YAŞAYAN KİŞİLERE UYGULANABİLİR Mİ?

Epilasyon işlemi yaptırdıktan sonra aşırı terleme yaşayanlar olabilmektedir. Koltuk altı botoksu bu tarz hastalara başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

0542 769 78 80 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.