Altın İğne Uygulaması

Altın iğne tedavisi ile ilgili Nişantaşı kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

nişantaşı altın iğne uygulamasıAltın iğne uygulaması ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir. Tedavinin asıl ismi franksiyonel radyofrekans tedavisidir. Altın iğne scarlet uygulaması ile cilt yüzeyindeki birçok sorunun tedavisi sağlanabilir. Bu yöntemle sivilce izlerinden cilt lekelerine kadar birçok cilt probleminin tedavisi başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca orta ve ileri yaşlarda oluşan cilt kırışıklıkları ve yaşlanma etkileri de başarılı bir şekilde altın iğne uygulaması ile tedavi edilebilmektedir.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne işleminde kullanılan cihaz, mikro iğneleme prensibi ile çalışır. Cihazın ucunda bir prop bulunur. İşlem nereye yapılacak ise (yüze uygulanacak ise yüze, vücuda uygulanacak vücuda) uygun prop takılır. Propun ucuna 25 tane altın iğnesi olan başlık takılır (Bu başlıklar tek kullanımlıktır, uygulamadan sonra atılmaktadır). Başlıklar ekranda ayarlanan derinliklere kadar cilde girerler. Ne kadar derine girilirse o kadar çok kolajen uyarılmış olur. İğneleme esnasında radyo frekans enerjisi de verilir. Altın iğne öncesinde üretilen cihazlar iğnenin ucundan radyo frekansı verirdi. Altın iğne cihazı iğnenin tüm şaftı boyunca radyo frekans verir. İğnenin bütün gövdesinin etrafından verdiği için, cilde girerken hem epidermis üst, hem supdermis hem de daha derin dermal dokulara radyo frekans enerjisi vermek mümkündür. Her tabakaya nüfus ettiği için cilde 3- 4 boyutlu bir yenileme yapar.

ALTIN İĞNE İle İlgili Sorulan Sorular

ALTIN İĞNE KAÇ SEANS SÜRER?

Seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir, genellikle bir ay aralıklarla 3 seanslık uygulama yeterli olacaktır.

ALTIN İĞNE İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

Uygulama süresi işlemin uygulanacağı alana göre değişiklik gösterir. Yüz 1 saat, yüz ve boyun 1.5 saat, yüz, boyun ve dekolte birlikte 2 saat sürer.

ALTIN İĞNE ACILI MIDIR?

Altın iğne uygulamasına başlamadan önce lokal anestezik sürüldüğünden dolayı işlem anında herhangi bir acı veya kızarıklık olmaz. Uygulama sonrası hasta sorunsuz bir şekilde normal hayatına geri dönebilir.

0542 769 78 80 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.